Aktuálně


Praha schválila zakázku na dostavbu Městského okruhu. Stavba může začít v roce 2024

13.09.2017 08:43:21

Praha může začít připravovat dostavbu části vnitřního okruhu mezi Pelc-Tyrolkou a Štěrboholy. Projekční práce podle odhadů vyjdou na 350 milionů. Výstavba by měla začít v roce 2024 a skončit v roce 2031.

Nové tunely a podzemní nádraží v Praze. Kvůli rychlovlakům se chystá největší dopravní stavba

04.06.2017 08:40:03

Kapacita pražského hlavního nádraží nestačí chystané výstavbě vysokorychlostních tratí. Město proto mají protnout tunely a vzniknout zde nové podzemní nádraží. Investice dosáhnou nejméně 80 miliard korun, očekává vládní materiál. Hospodářská komora se nyní s pomocí ministerstva pro místní rozvoj snaží protlačit jinou variantu, která má být výrazně levnější a přitom zahrnout i vysokorychlostní trať na letiště.

Soud zamítl stížnost kvůli Letišti Vodochody. Přípravy na jeho rozšíření to ale neurychlí

09.03.2017 18:08:58

Soud zamítl stížnost ministerstva životního prostředí kvůli rozšíření Letiště Vodochody. Verdikt Nejvyššího správního soudu se však v současných přípravách prakticky neprojeví. Ministerstvo totiž stále nerozhodlo o vlivu na životní prostředí a Městský soud v Praze navíc před třemi týdny zrušil další klíčový dokument - ochranné hlukové pásmo kolem letiště. A není tak reálné, že by mohlo začít pro veřejnou leteckou dopravu sloužit před rokem 2025.

Vysokorychlostní železnice v nedohlednu. Sobotka slibuje, že přípravu tratí urychlí

12.02.2017 17:49:55

Zrychlit přípravu vysokorychlostních tratí hodlá premiér Bohuslav Sobotka. Prohlásil to po pondělním setkání s ředitelem Správy železniční a dopravní cesty (SŽDC) Pavlem Surým. Premiér chce, aby vznikla pracovní skupina ze zástupců ministerstev dopravy, životního prostředí a místního rozvoje, která by se zabývala jen vysokorychlostní železnicí. Zároveň by si přál změnu stavebního zákona tak, aby se proces urychlil.